Reklama

Reklama

"HiJack!" na deskach Teatru Ludowego

Kraków odwiedzi inspektor Jack Daniels, który będzie prowadził śledztwo w sprawie, zaginionej na lotnisku, kobiety. Zagadka nie jest prosta do rozwiązania, towarzyszą jej spore emocje, o czym przekonają się ci, którzy zdecydują się obejrzeć musical pt. "HiJack!" w Teatrze Ludowym.

Krakowska publiczność po raz kolejny będzie miała okazję obejrzeć charytatywny musical, tym razem pod tytułem: "HiJack!". Spektakl organizowany przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz pracowników jednej z krakowskich korporacji już po raz trzeci pomoże zebrać fundusze na protezę dla osoby po amputacji kończyny. W tym roku odmieni się życie 37-letniego Krzysztofa Sioły, który stracił nogę w 2007 roku w wyniku wypadku motocyklowego.

Przed tragicznym wydarzeniem mężczyzna pracował w hurtowni z materiałami budowlanymi. Jego hobby była kulturystyka, którą trenował od 16. roku życia. Teraz dla Krzysztofa i jego żony, Marzeny, najważniejsze jest zdrowie córeczki Marcelinki. 4-letnia dziewczynka od urodzenia cierpi na napięcie mięśniowe, którego przyczyny nie zdiagnozowano.

Rodzice wszystkie środki przeznaczają na leczenie i rehabilitację Marcelinki, dlatego Krzysztof od 8 lat porusza się na protezie tymczasowej, całkowicie zużytej i powodującej ból przy chodzeniu. Dzięki nowej, dostosowanej do jego potrzeb protezie, mężczyzna będzie mógł w pełniejszym wymiarze opiekować się córką - to dla niego najważniejsza sprawa.

Musical, który na stałe wpisał się w program kulturalny Krakowa, w tym roku będzie gościł na deskach Teatru Ludowego. Celem organizacji wydarzenia jest niesienie pomocy osobom z niepełnosprawnościami oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat tego, jak odpowiednio dopasowane  protezy usprawniają funkcjonowanie osób po amputacjach.

Reklama

Dzięki ubiegłorocznemu przedstawieniu udało się zebrać 50 tysięcy złotych na zakup "nowych nóg" dla podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty - Renaty Chrostek. Młoda kobieta w wieku 10 lat straciła obie nogi w wyniku przepukliny oponowo-rdzeniowej i przez kilkanaście lat poruszała się na wózku, od roku dzielnie uczy się chodzić na nowych protezach, przechodzi intensywną rehabilitację i stopniowo walczy z wieloletnimi przyzwyczajeniami, zaczynając nowe, szczęśliwsze życie: zaręczyła się, podróżuje po Polsce, zawiera nowe przyjaźnie.

Ponad 20 wykonawców zaprezentuje swoje zdolności wokalne, wykonując 14 piosenek przy akompaniamencie zespołu muzycznego grającego na żywo. O artystyczne wrażenia widowni zadbają utalentowani wolontariusze - pracownicy krakowskiej firmy. Reżyserem musicalu jest Michał Drozd, który na co dzień pracuje na stanowisku HR Reporting Manager.

Wszyscy angażujący się w spektakl mogą sprawdzić się w zupełnie nowych dla siebie rolach przez projektowanie dekoracji scenicznej, kostiumów, aż po zaprezentowanie swoich aktorskich zdolności przed krakowską publicznością. Za koordynację wszelkich działań organizacyjnych odpowiedzialny jest sztab wolontariuszy pod okiem Macieja Kalke i Joanny Smoroń. Nad całością wydarzenia czuwa natomiast sponsor manager - Adam Wasilewski. - Najważniejszym warunkiem powodzenia musicalu jest zaangażowanie naszych pracowników, którzy poświęcają swój czas, aby pomóc podopiecznym fundacji - mówi Ewa Szymkowska-Nowak CSR Manager, UBS Polska.

Spektakl będzie wystawiany 4 i 5 października oraz 7 grudnia 2015 roku. Bilety są do nabycia w kasie Teatru Ludowego w cenie od 35 zł do 50zł (wejściówki VIP). Całość dochodu zostanie przekazana na protezę nogi dla podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty - Krzysztofa Sioły.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy