Reklama

Reklama

"Gość Niedzielny": Powstaje lista "zakazanych piosenek" podczas ślubów

"Jest postulat przygotowania specjalnej instrukcji, bo obserwujemy wiele nadużyć" – powiedział rzecznik V Synodu Diecezji Tarnowskiej ks. Andrzej Turek w sprawie przygotowywanego dokumentu ujednolicającego liturgię sakramentu małżeństwa. Jednym z jego założeń ma być sporządzenie listy "zakazanych piosenek". O sprawie pisze "Gość Niedzielny".

W diecezji tarnowskiej odbyły się obrady Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej, która pracowała nad specjalnym dokumentem mającym uwzględnić obligatoryjny schemat celebracji sakramentu małżeństwa.

Dyskutowano m.in. na temat utworów wokalno-instrumentalnych, jakich wykonanie w kościele podczas uroczystości zaślubin byłoby zakazane.

W kościele nie usłyszymy "Hallelujah"

"Księża nierzadko stawiani się w bardzo niekomfortowej sytuacji. Synod musi wziąć ich w obronę, musi pomóc duszpasterzom, dając im do ręki zbiór stosownych przepisów Kościoła jako koronny argument, że powinno być właśnie tak, a nie jakkolwiek, jak sobie ktoś wymyśli" - czytamy w serwisie "Gość Niedzielny", który cytuje słowa ks. Jerzego Dudka.

Reklama

Na liście "zakazanych piosenek" ma znaleźć się m.in. "Hallelujah" autorstwa Leonarda Cohena, z którego - jak powiedział ks. Turek - uczyniono "ślubny szlagier", choć nie ma on nic wspólnego z weselem. "W kościołach diecezji tarnowskiej dni 'Hallelujah' wydają się więc policzone" - podsumował ks. Turek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy