Reklama

Reklama

"GK": Biznesmen skatował żonę. Grozi mu dożywocie

Dwóch mężczyzn skatowało w domu w Stróży pod Myślenicami 32-letnią kobietę. Jednym ze sprawców jest mąż ofiary. Kobieta leży na oddziale intensywnej terapii w jednym z krakowskich szpitali - informuje "Gazeta Krakowska" na swojej stronie internetowej.

Katami 32-latki są 29-letni Mariusz K. i Paweł W. 43-letni biznesmen, mąż ofiary, jest właścicielem przychodni i zakładów optycznych działających m.in. na terenie Myślenic.

Wcześniej w jednym z krakowskich klubów Mariusz K. próbował ugodzić nożem brata ofiary, Łukasza Dienera. Mężczyzna uciekł, a sprawcy udali się do Stróży pod Myślenicami, do domu 32-latki.

Od ośmiu lat do dożywocia

Brat zdążył zadzwonić do siostry i ją ostrzec. Ta zawiadomiła policję. Przyjazd funkcjonariuszy prawdopodobnie uratował jej życie. Policjanci zastali dotkliwie pobitą kobietę i agresywnie zachowujących się napastników.

Reklama

Dopiero przeładowanie broni sprawiło, że udało się obezwładnić Pawła W. i Mariusza K. Sprawcy zostali aresztowani. Akt oskarżenia, podaje "Gazeta Krakowska", ma dotyczyć m.in. usiłowania zabójstwa, gróźb i napaści na brata ofiary oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Paweł W. i Mariusz K. nie przyznają się do winy. Grozi im od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia. Ich ofiara przeszła operację kręgosłupa. Jest przytomna, ale jej stan lekarze określają jako ciężki.

Więcej na stronach "Gazety Krakowskiej"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje