Reklama

Reklama

Dziś świętujemy Niedzielę Palmową

Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Niedzieli Palmowej na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa jest zarazem początkiem Wielkiego Tygodnia i zapowiedzią zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce będą odbywać się uroczyste procesje, których uczestnicy nieść będą kolorowe palmy, przedtem poświęcone przez kapłanów.

Reklama

W Niedzielę Palmową po raz 24. obchodzone będą Światowe Dni Młodzieży, tym razem w wymiarze diecezjalnym (spotkania światowe organizowane są co 2-3 lata). Tegoroczne obchody lokalne będą nawiązywać do postaci Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodych, gdyż zbiegają się one z czwartą rocznicą jego śmierci.

W tegorocznym orędziu na XIV Światowe Dni Młodzieży Benedykt XVI zachęca młodych ludzi do krzewienia nadziei w świecie. Papież zauważa że "kryzys nadziei uderza najłatwiej w młode pokolenia, które w kontekstach społeczno-kulturalnych pozbawionych pewności, wartości i trwałych punktów odniesienia, znajdują się wobec trudności, które wydają się przewyższać ich siły". Źródłem nadziei - jak czytamy w orędziu - jest Bóg.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy