Reklama

Reklama

Dramat na autostradzie A4. 13 osób rannych

13 osób zostało rannych w wypadku na autostradzie A4 w miejscowości Rzezawa (woj. małopolskie), gdzie samochód osobowy i samochód typu bus wjechały do rowu. Kierowca samochodu osobowego był nietrzeźwy. Występują utrudnienia w ruchu.

Jak wynika z informacji GDDKiA, do zdarzenia doszło na odcinku autostrady A4 w miejscowości Rzezawa w niedzielę 14 sierpnia w nocy.

Rzezawa. Wypadek na autostradzie A4

"Do wypadku na autostradzie A4, na odcinku węzeł Bochnia - węzeł Brzesko, doszło około. godz. 2.15" - czytamy w komunikacie.

Początkowo po wypadku jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana. GDDKiA informowała wówczas o pięciu osobach rannych.

Wiadomo jednak, że liczba poszkodowanych w wypadku na autostradzie A4 wzrosła do 13. "Ruch w kierunku Rzeszowa odbywa się lewym pasem" - podała Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

Wypadek na autostradzie A4. Policja: Kierowca samochodu był nietrzeźwy

Jak przekazała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, 13 osób - pasażerów i kierowców obu pojazdów - trafiło do szpitali w Krakowie, Brzesku, Bochni i w Tarnowie. - Cztery osoby już opuściły szpital - zaznaczyła.

W nocy kierujący fordem focusem najprawdopodobniej zajechał drogę busowi marki Mercedes Sprinter i tym samym doprowadził do zderzenia. - Oba samochody wypadły z jezdni. Kierujący fordem 24-latek z powiatu żywieckiego był nietrzeźwy - przekazała policjantka.

Wypadek na autostradzie A4. Potężna siła uderzenia

Na miejscu pracowali strażacy z OSP Rzezawa. "Dzisiaj 14.08.22 r o godz. 01.18 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na 462 kilometr Autostrady A4 w kierunku Tarnowa między węzłem Bochnia a węzłem Brzesko" - czytamy. 

Służby dodały do wpisu również zdjęcia z wypadku. Widać na nich zniszczone pojazdy. Zarówno bus, jak i samochód osobowy w wyniku zderzenia zostały wyrzucone poza jezdnię.

Na miejscu pracowało kilka jednostek straży pożarnej oraz siedem zespołów ratownictwa medycznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy