Reklama

Reklama

Czarna seria w Tatrach. Nie żyje kolejna osoba

Ratownicy TOPR w niedzielę odnaleźli w rejonie Przełęczy pod Chłopkiem w Tatrach Wysokich ciało poszukiwanego od soboty turysty. Ciało mężczyzny zostało za pomocą śmigłowca przetransportowane do Zakopanego - przekazał ratownik dyżurny TOPR. W ciągu dziewięciu dnia w Tatrach - polskich i słowackich - zginęło dziewięć osób.

To już kolejny w ostatnich dniach śmiertelny wypadek w Tatrach. Ratownicy TOPR ponawiają apel o przemyślany dobór celów wycieczek, stosownie do panujących warunków oraz posiadanego sprzętu do zimowej turystyki i umiejętne posługiwanie się nim.

Tragiczna seria w Tatrach

W piątek, 7 października, tak zwany zsuw śnieżny porwał turystę w rejonie Przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich. Mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości. 

Do kolejnej tragedii doszło w niedzielę na Rysach, gdzie zginął 30-letni mężczyzna, a w nocy z poniedziałku na wtorek również na Rysach zginęła turystka

Reklama

W miniony piątek do śmiertelnego wypadku doszło na Orlej Perci. W ostatnim czasie do serii śmiertelnych wypadków doszło także w słowackiej części Tatr.

Podobna przyczyna

Wszystkie śmiertelne wypadki z ostatnich dni miały podobną przyczynę - niedostosowanie umiejętności do panujących, zimowych warunków i brak odpowiedniego wyposażenia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy