Reklama

Cały obszar Tatr zamknięty dla ruchu turystycznego

Na wniosek TOPR z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego - 4 stopień cały obszar Tatr polskich zostaje zamknięty do odwołania - przekazał w oświadczeniu Tatrzański Park Narodowy.

"TPN stara się dostarczyć Ci informacje o warunkach na szlakach oraz o potencjalnych zagrożeniach. Zrób z nich użytek. Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie i Twoich decyzji. Bądź rozważny! Zrezygnuj z wyjścia w góry!" - apelują przedstawiciele Parku.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przekazało, że w Tatrach panują obecnie skrajnie ciężkie warunki. 

"W Tatrach panują skrajnie trudne warunki. Wszystkie szlaki są zasypane grubą warstwą śniegu, występują głębokie zaspy, a na graniach nawisy śnieżne. Dodatkowe utrudnienie stanowią obfite opady śniegu, które w połączeniu z silnym wiatrem znacznie ograniczają widzialność" - przekazał TOPR w sobotę.

Reklama

Zagrożenie lawinowe w Tatrach 

W piątek TOPR ogłosił czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego dla obszaru Tatr. TPN od piątku do odwołania wstrzymał również sprzedaż biletów wstępu na tatrzańskie szlaki. 

"Turysto! TPN stara się dostarczyć Ci informacje o warunkach na szlakach oraz o potencjalnych zagrożeniach. Zrób z nich użytek. Twoje bezpieczeństwo zależy od Ciebie i Twoich decyzji. Bądź rozważny. Dopasuj swoje plany do aktualnych i prognozowanych warunków!" - przekazano w komunikacie. 

Czwarty stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że wyzwolenie lawiny jest prawdopodobne nawet przy małym obciążeniu. Według TOPR, można spodziewać się nawet samoistnych lawin. 

ZOBACZ: Nad Polskę nadciągają mrozy. Będzie nawet -18 stopni. Najnowsze prognozy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TOPR | Tatry | zagrożenie lawinowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy