Reklama

Reklama

Burze i podtopienia. Raba Wyżna: Ziemia osunęła się na drogę i tory. Zablokowany ruch pociągów

W skutek intensywnych opadów deszczu osunęła się ziemia nad drogą wojewódzką w Rabie Wyżnej w Małopolsce. Wraz z drzewami zablokowała jezdnię. W pobliżu znajdują się też tory kolejowe. Ruch pociągów do Zakopanego został wstrzymany.

Ruch na drodze wojewódzkiej 958 został wstrzymany. Jak informuje reporter Polsat News Artur Molęda, do osunięcia ziemi doszło w czwartek wieczorem, strażacy zdążyli uprzątnąć teren, ale około godz. 3 w nocy ziemia osunęła się ponownie. Leżące w poprzek jezdni drzewa tamują ruch.

Wstrzymany ruch pociągów do Zakopanego

Na miejscu są służby drogowe, które sprawdzają stan asfaltu, podmywanego przez wodę. Raba Wyżna leży ok. 40 km na północ od Zakopanego w kierunku Krakowa. Wyłączenie biegnącej przez nią drogi wojewódzkiej powoduje ogromne utrudnienia dla kierowców. 

Podobne występują na kolei. Tuż obok drogi znajdują się tory kolejowe. Ruch pociągów do stolicy Tatr został całkowicie wstrzymany.

Reklama

Kraków: Burze i podtopienia

Kraków i okolice walczą ze skutkami ulewnych deszczów, jakie padają w regionie od czwartku. Zalanych jest kilkadziesiąt domów, drogi i ulice. Straż interweniowała w regionie ponad 1000 razy.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w dzielnicy Bieżanów. Tam rzeka Serafa zalała wiele mieszkań. Strażacy, którzy otrzymali tysiąc zgłoszeń, ewakuowali kilka osób. Mocno ucierpiała Wieliczka.

W Wieliczce zalana została tamtejsza Komenda Powiatowa i JRG PSP, co utrudniło pracę Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego. 

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

W Krakowie intensywnie pada od czwartku. Do wczorajszego wieczora strażacy otrzymali 156 zgłoszeń. - Nasze działania polegają na udrażnianiu przepustów drogowych i wypompowywaniu wody z zalanych piwnic - relacjonował wówczas rzecznik małopolskiej PSP mł. bryg. Sebastian Woźniak.

Pogoda Interia ze specjalną prognozą dla wędkarzy, biegaczy, alergików i wiele więcej! Wypróbuj teraz nową aplikację pogodową. Pobierz z Google Play »


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy