Reklama

Reklama

Burza w Tatrach. Nowe informacje o stanie zdrowia poszkodowanych dzieci

Stan trójki dzieci, które ranne w wyniku czwartkowej burzy w Tatrach trafiły do szpitala w Krakowie-Prokocimiu, jest stabilny. Najbardziej poparzona dwójka jest w stanie poważnym, a dziecko z najmniejszymi obrażeniami być może pod koniec tygodnia wróci do domu.

"Leczenie przebiega zgodnie z procedurami i osiągnięciami światowymi. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie wystąpią żadne powikłania" - powiedział w poniedziałek prof. Krzysztof Kobylarz, kierownik oddziału intensywnej terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

27 osób poszkodowanych w szpitalach

Reklama

W szpitalu w Prokocimiu przebywają dzieci najbardziej ranne podczas czwartkowej burzy w Tatrach: 11-latek, który doznał głębokich poparzeń na ponad 40 proc. powierzchni ciała i 16-letnia dziewczyna z oparzeniami na ponad 30 proc. powierzchni ciała. Ta dwójka jest w stanie poważnym, ale stabilnym.

Z kolei 16-letni chłopak, który doznał mniejszych oparzeń, najprawdopodobniej pod koniec tygodnia opuści oddział intensywnej terapii i trafi na inny odział. Możliwe też - jak przyznał kierownik oddziału intensywnej terapii - że dziecko wróci do domu.

Łącznie w małopolskich szpitalach przebywa 27 poszkodowanych - to stan na poniedziałek. We wtorek małopolski urząd wojewódzki poda zaktualizowane dane.

Tragiczna burza w Tatrach

W wyniku czwartkowej burzy poszkodowanych zostało ponad 140 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. 

Gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć pięciu osób - czterech, w tym dwójki dzieci, po polskiej stronie Tatr, jednej dorosłej - po słowackiej stronie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama