Reklama

Reklama

Brzeg: Jechał 40-tonowym zestawem. Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie

Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który przewoził 40-tonowym zestawem ładunek soi. Mężczyzna został zatrzymany przez innych kierowców, którzy po obywatelskim ujęciu wezwali policję. Nietrzeźwy 47-latek próbował "dogadać się" z przybyłymi na miejsce mundurowymi i proponował im łapówkę.

Zdarzenie miało miejsce poniedziałek, 13 września, na ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 401 w kierunku Grodkowa, w powiecie brzeskim.

To wtedy, około godziny 12, do brzeskiej drogówki wpłynęło zgłoszenie dotyczące obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

"Uwagę świadków zwrócił sposób jazdy mężczyzny, który wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Kierowca niebezpiecznie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i pobocze" - poinformowała w opublikowanym komunikacie policja. 

Chciał się "dogadać"

Po przebadaniu alkomatem policjanci odkryli, że kierowca 40-tonowego zestawu ma w organizmie blisko trzy promile alkoholu. 

Reklama

47-latek próbował "dogadać się" z mundurowymi i zaproponował im łapówkę w wysokości tysiąca złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje