Reklama

Reklama

Boa dusiciel uciekł w autobusie. Zarzuty dla właściciela

Zarzut dopuszczenia do ucieczki zwierzęcia niebezpiecznego dla życia i zdrowia ludzi postawiono 28-letniemu mężczyźnie, który w lipcu tego roku przewoził boa dusiciela autobusem kursowym Kraków - Nowy Sącz. Gad uciekł podczas podróży, został złapany przez strażaków. Zwierzę nie było zgłoszone do rejestru.

Mieszkaniec powiatu gorlickiego usłyszał też zarzut niezgłoszenia posiadanego węża do rejestru - podała w piątek nowosądecka policja.

Do zdarzenia doszło 27 lipca tego roku, kiedy w rejsowym autobusie przewożącym pasażerów na trasie z Krakowa do Nowego Sącza odkryto pełzającego węża. Nikt z pasażerów nie przyznał się do jego posiadania. Gada zabezpieczyli strażacy w Nowym Sączu.

Wezwany na miejsce incydentu lekarz weterynarii stwierdził, że jest to około półroczny wąż boa dusiciel, który nie stał się jeszcze niebezpieczny dla życia i zdrowia ludzkiego. 

Reklama

Policjanci w trakcie interwencji pytali kierowcę i pasażerów, którzy sugerowali, kto może być właścicielem węża, jednak wskazany mężczyzna zdecydowanie zaprzeczył, by zwierzę należało do niego.

Policja w wyniku działań operacyjnych zebrała jednak dowody pozwalające na postawienie zarzutów 28-letniemu mężczyźnie mieszkającemu w okolicach Gorlic w woj. małopolskim. Ten w trakcie dalszych policyjnych czynności przyznał się do winy. 

Postawiono mu zarzuty z ustawy o ochronie przyrody. Za popełnienie tych wykroczeń mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny.

Rafał Grzyb

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy