Reklama

Reklama

Atak nożownika w Myślenicach. Kierowca biskupa ciężko ranny

Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza został zaatakowany przez mężczyznę z nożem w pobliżu kościoła w Myślenicach. Po kilku godzinach obławy zatrzymano 30-latka podejrzewanego o dokonanie ataku. W niedzielę późnym wieczorem powiadomiono, że ofiara ataku jest w stanie stabilnym.

Jako pierwsze o incydencie poinformowało radio RMF FM. Informację o zdarzeniu podczas oficjalnej wizyty kanonicznej księdza biskupa w Myślenicach na Górze Chełm potwierdził Interii dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

- To był atak podczas oficjalnej wizyty biskupa. Nie zgadzamy z tym. To atak na Kościół, który wpisuje się w obecne ataki na Kościół w Polsce - przekazał. 

Biskup Robert Chrząszcz pojawił się w myślenickiej parafii na bierzmowanie. Biskup nie został ranny podczas ataku. 

Reklama

Atak nożownika w Myślenicach

Kierowca biskupa został zaatakowany, kiedy wysiadał z samochodu. Jak przekazała małopolska policja, "do mężczyzny podbiegł wtedy napastnik z ostrym narzędziem i zadał nim kilka ciosów, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia".

- Ranny trafił do szpitala w poważnym stanie, z poważnymi obrażeniami. W tym momencie trwają ustalenia i zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy zdarzenia - informowało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

W niedzielę późnym wieczorem rzecznik Archidiecezji Krakowskiej przekazał informacje o stanie zdrowia kierowcy. - Po wszelkich działaniach medycznych w szpitalu myślenickim stan pacjenta jest stabilny - powiedział ks. Łukasz Michalczewski, powołując się na informację, jaką przekazał mu szpital.

Mężczyzna podejrzewany o atak został zatrzymany

Podejrzewanego o atak służby zatrzymały po kilku godzinach.

- Policjant zauważył mężczyznę idącego ulicą, który przypominał rysopis poszukiwanego. Zatrzymał się i okazało się, że to on. To 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Został już przewieziony do komendy - powiedziała w niedzielę wieczorem Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego małopolskiej policji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy