Reklama

Reklama

Akt oskarżenia w sprawie śmierci półrocznej Magdy z Brzeznej

Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci półrocznej Magdy z Brzeznej. Dziecko zmarło z wycieńczenia i niedożywienia w kwietniu ubiegłego roku.

Joanna i Michał P. zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci córki oraz znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi im do 10 lat więzienia -mówi Zbigniew Gabryś, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

- Swoim zachowaniem doprowadzili do skrajnego wyczerpania dziecka, do jego całkowitego niedożywienia co w rezultacie doprowadziło do jego śmierci - tłumaczy.

Rodzice Magdy korzystali z usług paramedycznych znachora z Nowego Sącza. Marek H., usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy sprawstwa kierowniczego w narażeniu dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i w konsekwencji zgon dodaje Zbigniew Gabryś. - Tych porad było wiele, między innymi doszło do odstawienia naturalnego pokarmu, na początku na rzecz surowego mleka koziego, później krowiego - wyjaśnia. 

Reklama

Drugi zarzut, który postawiono znachorowi to świadczenie usług medycznych bez uprawnień. Jak informuje sądecka prokuratura udało się dotrzeć do około stu osób, które były objęte "terapią". Markowi H. grozi do 5 lat więzienia. W toku śledztwa nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. 

Rodzice dziecka również nie poczuwają się do winy. W tej sprawie zebrano aż 40 tomów akt. Prokuratura wniosła o przesłuchanie 266 świadków.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy