Reklama

Reklama

Abp Marek Jędraszewski: Narzędziem ideologii LGBT jest presja na samorządy

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski kolejny raz zabrał głos ws. "ideologii LGBT". Podczas niedzielnego nabożeństwa przestrzegał, iż uderza ona "w nasze świętości", jak i wymusza na samorządowcach, by zgadzali się na jej wprowadzenie. Porównał też działania "ideologów" z bolszewikami, których Polska pokonała ponad sto lat temu w Bitwie Warszawskiej. - Jeszcze Polska nie zginęła, póki się modlimy - ogłosił hierarcha.

W niedzielę Kościół katolicki obchodził jedno ze swoich najważniejszych świąt: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji, podczas uroczystej mszy świętej w małopolskim Ludźmierzu przemawiał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Jak podkreśliła kuria, kazanie duchownego dotyczyło m.in. "współczesnej walki z Matką Bożą i jej dziećmi przez neomarksistowską ideologię LGBT". 

Arcybiskup o "ideologii LGBT": Podważa godność, pragnie deprawować dzieci

Zdaniem Jędraszewskiego narzędziami wspomnianej "ideologii" są "kłamstwo i finansowe naciski na samorządy". - Podważa ona humanizm tak wspaniały i piękny wyrażony w Przenajświętszej Dziewicy, podważa godność kobiety i mężczyzny, pragnie deprawować polskie dzieci już w przedszkolach i szkołach, a wszystko w imię tolerancji i przewrotnego kłamstwa, które oskarża Kościół broniący polski naród o homofobię, o prześladowania inaczej myślących, o innej orientacji - mówił hierarcha.

Reklama

W jego opinii "ideologia LGBT" uderza w "nasze świętości, wyszydzając Matkę Bożą czy sakrament Eucharystii". Uznał także, że przykładem "presji" jest groźba utraty środków unijnych przez małopolski samorząd, jeśli - jego zdaniem - radni "nie zgodzą się na wprowadzenie ideologii LGBT".

W piątek małopolski wicemarszałek Tomasz Urynowicz alarmował na Twitterze, że "Komisja Europejska powiadomiła właśnie zarząd województwa, że do czasu uzyskania odpowiedzi na pismo z 14 lipca w sprawie deklaracji "anty-LGBT", wstrzymane są rozmowy nt. REACT-EU - środków na służbę zdrowia i gospodarkę". 

"Błagam kolegów radnych o opamiętanie!" - dodał Urynowicz we wpisie.

Abp Jędraszewski: Bitwa Warszawska miała być triumfem bolszewickiego ateizmu

Abp Jędraszewski w trakcie homilii kontynuował, że zmagania z Matką Bożą trwają "dziś", podobnie jak w przeszłości. Przypominał o przypadającej w dniu jego wystąpienia 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. - Miał to być triumf bezbożnego bolszewickiego ateizmu, gdzie wprowadzano nową wizję człowieka, gdzie powstawały komuny zamiast małżeństw, a dzieci miały być własnością wszystkich. Takiej wizji sprzeciwił się polski naród, który modlitwą do Matki Bożej wyprosił Cud nad Wisłą (...). Polacy byli zjednoczeni wokół najważniejszych spraw dla ojczyzny - powiedział.

Metropolita krakowski przywołał również historię Bolesława Krzywoustego, który - jak przekazała kuria - "obronił kraj przed cesarzem Henrykiem V proponującym zapłatę za wycofanie się z ziem polskich". - Wolność ma swoją cenę. W tę cenę wchodzi honor. Wolności nie kupuje się za pieniądze. Bo to już nie jest wolność, a zniewolenie, za którym pójdą kolejne etapy upadlania własnej duszy - głosił duchowny.

Jak dodał, "to Bóg jest Panem dziejów i historii, a nie pieniądz czy złe ideologie, którym się ulega ze strachu czy koniunkturalizmu". Zaapelował też, by modlić się do Maryi "za siebie i naszą ojczyznę". - Módlcie się wpatrując w naszego wielkiego rodaka i świętego (Jana Pawła II - red.), w duchu powtarzajcie te słowa, które zostały napisane w chwili niedoli, gdy wydawało się, że nie ma dla naszej ojczyzny żadnej przyszłości: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my jesteśmy. Jeszcze Polska nie zginęła, póki się modlimy - podsumował abp Marek Jędraszewski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy