Reklama

​70-lecie Nowej Huty. Organizatorzy zapraszają na wyjątkowy spacer

21 i 22 września odbędzie się akcja "Zajrzyj do Huty". Muzeum Nowej Huty zachęca do spacerowania po zakątkach dzielnicy i dzielenia się zdjęciami z podróży po tej niezwykłej dzielnicy Krakowa.

W tym roku Nowa Huta obchodzi okrągłą, siedemdziesiątą, rocznicę swojego powstania. Zbudowana jako odrębne miasto dla pracowników kombinatu ówczesnej Huty im. Lenina przez okres PRL-u była wyjątkowo prężnie działającą jednostką administracyjną. W latach 50-tych Nowa Huta stała się jedną z dzielnic Krakowa.

Zabudowania i specyfika tej dzielnicy znacząco się jednak wyróżniają na tle całego miasta. Dlatego, w 70. rocznicę powstania, Muzeum Nowej Huty zaprasza do zapoznania się z jej historią i architekturą.

"To poznawanie przede wszystkim przez wędrowanie. Nie tylko od instytucji do instytucji ale też po różnych zakątkach dzielnicy. Bez zadęcia i na luzie, choć przecież jubileuszowo, bo o 70-leciu Nowej Huty nie zapominamy. Zajrzyjcie więc koniecznie 21 i 22 września do Huty! Pieszo, na rowerze, tramwajem, autobusem... - bez względu na to, jaki środek transportu wybierzecie, będziecie mile widziani" - zachęcają organizatorzy.

Reklama

"Zapraszamy też do udziału w zabawie towarzyszącej tegorocznej akcji "Zajrzyj do Huty". Muzeum Nowej Huty (oddział Muzeum Krakowa) przygotowało monidła, które znajdziecie w dniach 21-22 września w biorących udział w wydarzeniu nowohuckich instytucjach. Na każdego, kto zrobi sobie zdjęcia w czterech z nich, a następnie pokaże je w jednym z uczestniczących w akcji nowohuckich lokali, czekają specjalne zniżki" - czytamy.

Więcej informacji TUTAJ. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama