Reklama

Reklama

500 zł za śmierdzącą "pamiątkę"

Aż 500 złotych mandatu można zapłacić za nieposprzątaną psią kupę! Krakowska Straż Miejska zapowiada surowe kary dla niefrasobliwych właścicieli czworonogów.

Chociaż na terenie Krakowa stoi kilkaset specjalnie przygotowanych koszy na psie odchody, a służby miejskie przeprowadzają cyklicznie akcje edukacyjne połączone z rozdawaniem akcesoriów do usuwania zanieczyszczeń, wielu właścicieli czworonogów nadal nie kwapi się do sprzątania kup pozostawionych na skwerach i chodnikach przez swoich pupili.

Reklama

Krakowska Straż Miejska zapowiada surowe karanie osób, które nie sprzątają "pamiątek" pozostawionych przez własne czworonogi.

- Nieprzestrzeganie Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Miejskiej Kraków, który zobowiązuje do niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe, grozi mandatem, który teraz może wynieść nawet 500 złotych - zapowiada Marek Anioł, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Jednocześnie Krakowski Zarząd Komunalny zapowiada, że jeszcze w tym roku przeprowadzone będą kolejne akcje edukacyjno-promocyjne, zachęcające do sprzątania po psach.

M

Informacja pochodzi z oficjalnej strony UM Kraków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne