Reklama

45-latek złamał zasady warunkowego zwolnienia. Wytropili go "łowcy głów"

Policyjni "łowcy głów" wytropili ukrywającego się w Niemczech, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi Jarosława P. Mężczyzna był poszukiwany w związku z przestępstwami, jakich dopuścił się przed laty - m.in. porwaniem dla okupu 15-letniej wówczas córki małopolskiego biznesmena. Po odbyciu części kary, uciekł łamiąc zasady warunkowego zwolnienia.

Jak poinformował w poniedziałek 6 lipca rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, niemieccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego w Gelsenkirchen.

Od kilku miesięcy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego tropili Jarosława P. 

Porwanie sprzed dziewięciu lat

45-latek miał odbyć karę pozbawienia wolności za szereg przestępstw, w tym m.in. za udział w porwaniu dla okupu w 2011 r. 15-letniej wówczas córki jednego z małopolskich biznesmenów.

"Mężczyzna odbył część kary i został warunkowo zwolniony z jej odbywania. Ponieważ złamał zasady warunkowego zwolnienia, sąd zmienił decyzję i skazany zobowiązany był do powrotu do zakładu karnego. Mężczyzna zaczął ukrywać się, dlatego sąd wydał za nim listy gończe" - powiedział Gleń.

Reklama

Ekstradycja

Z informacji, którymi dysponowali policyjni poszukiwacze z Małopolski, wynikało, że mężczyzna może ukrywać się poza granicami Polski, dlatego wydany został także Europejski Nakaz Aresztowania.

Po ekstradycji do Polski, 45-latek trafi do zakładu karnego, gdzie będzie kontynuował odbywanie zasądzonej kary.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy