Reklama

Reklama

24-latka oszukała 500 proboszczów z całej Polski

Mieszkanka Chrzanowa oszukała ponad pół tysiąca proboszczów z całej Polski, naciągając ich na kupno sprzętów przeciwpożarowych. 24-letnia kobieta dzwoniła do księży i podawała się za przedstawicielkę straży pożarnej.

Kobieta przekonywała, że muszą kupić od niej atestowane gaśnice, koce oraz tablice informacyjne, bo tego wymagają przepisy Unii Europejskiej, a nawet zalecenia kurii diecezjalnych.

Rzecznik tarnowskiej prokuratury, Elżbieta Potoczek-Bara mówiła, że w większości przypadków 24-latce udało się wprowadzić duchownych w błąd. Weronika S. oszukała ponad 500 księży. Przepłacali oni za rzekomo atrakcyjny i wymagany sprzęt.

Kobieta wpadła dzięki jednemu z proboszczów z powiatu bocheńskiego, który postanowił sprawdzić czy sprzęt oferowany przez Weronikę S. rzeczywiście jest wymagany przepisami. Później o sprawie powiadomił swoich kolegów.

Reklama

24-latka z Chrzanowa usłyszała 844 zarzutów polegających na wyłudzeniu lub usiłowania wyłudzenia pieniędzy. Weronika S. przyznała się do winy. Była już wcześniej karana m.in. za oszustwa. Teraz grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kobieta wcześniej pracowała w firmie teleinformatycznej, która sprzedawała sprzęt przeciwpożarowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy