Reklama

Reklama

Zielona Góra: Wjechał w leżącego rowerzystę. Policja pokazuje nagranie

Chwile grozy na rondzie w Zielonej Górze. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak kierowca samochodu osobowego wjeżdża na leżącego na jezdni rowerzystę, który wcześniej przewrócił się na śliskiej nawierzchni.

O zdarzeniu poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Jak dodała, policja zdecydowała się na publikację filmu ku przestrodze i jako przypomnienie o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dostosowania prędkości do warunków atmosferycznych. Choć sytuacja wyglądała groźnie, to rowerzysta nie doznał poważniejszych obrażeń.

Chwile grozy na rondzie

Do zdarzenia drogowego doszło we wtorek 18 października wieczorem, na rondzie Jana Pawła II w Zielonej Górze. Jezdnia była wówczas mokra.

Na filmie widać jak mężczyzna z dużym plecakiem wjeżdża rowerem na rondo i przewraca się. Jadący za nim kierujący toyotą nie zdążył w porę zareagować i wjechał w leżącego mężczyznę. Pojazd zanim się zatrzymał, siłą rozpędu pchał leżącego jeszcze kilka metrów po jezdni.

Reklama

- W okresie jesiennym, przy panujących zmiennych warunkach atmosferycznych należy brać na to poprawkę. Inaczej będziemy się poruszać przy suchej nawierzchni i dobrej widoczności, a inaczej, gdy jezdnia jest mokra i śliska - wtedy należy chociażby zmniejszyć prędkość, aby w razie zaistnienia niebezpiecznych sytuacji móc w porę zareagować - powiedziała Stanisławska.

Dodała, że o tych zasadach najwidoczniej zapomnieli zarówno 32-latek jadący rowerem elektrycznym, jak i kierowca toyoty. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy