Reklama

Reklama

Zielona Góra: Szpitalny Oddział Ratunkowy wznowił pracę po awarii

SOR zielonogórskiego szpitala wznowił przyjmowanie pacjentów. W piątek oddział był przez kilka godzin zamknięty z powodu awarii jednego z transformatorów i problemów z zasilaniem.

"Około południa nasi technicy uporali się z tym problemem" - powiedziała rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak.

Wybuchł pożar

Reklama

W piątek ok. godz. 7 w pomieszczeniu technicznym z nieustalonej jeszcze przyczyny zapalił się jeden z trzech transformatorów. Pożar został ugaszony przez pracowników szpitala, jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej. Nie było konieczności ewakuacji lecznicy; z samego SOR-u na inne oddziały przekazano siedem osób.

O sytuacji zostało natychmiast poinformowane wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz inne szpitale w regionie, do których byli kierowani pacjenci wymagający pilnej pomocy medycznej.

Jak przekazała rzeczniczka, uszkodzony transformator zasilał jedną z sal zabiegowych SOR-u, jednak z uwagi na prace naprawcze trzeba było wyłączyć z użytkowania cały oddział i wstrzymać przyjęcia.

"Ustaleniem przyczyny usterki zajmie się firma, która instalowała transformatory" - dodała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje