Reklama

Zielona Góra: Ściął krzyż, film wrzucił do sieci. 31-latek z zarzutami

​Zarzuty obrazy uczuć religijnych i zniszczenia mienia na skutek czynu o charakterze chuligańskim usłyszał w środę w prokuraturze 31-latek podejrzany o dewastację drewnianego, przydrożnego krzyża w Zielonej Górze - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Mężczyzna film, na którym widać, jak ścina krzyż, wrzucił do sieci.

- Zgodnie z przedstawionymi zarzutami, mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Najwyższy wymiar kary w tym przypadku wynika z zarzuty związanego z uszkodzeniem mienia - powiedział Maludy.

Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji, która rozpoczęła poszukiwania wandala.

Nakłaniał do ścinania krzyży

Okazało się, że sprawca zamieścił film na swoim profilu na portalu społecznościowym, na którym widać jak ścina krzyż. - Na swoim profilu 31-latek nakłaniał innych do włączenia się do akcji polegającej na ścinaniu przydrożnych krzyży - dodał rzecznik.

Reklama

Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek wieczorem, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Zielonej Górze.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: krzyż | Zielona Góra | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy