Reklama

Zielona Góra: Pociąg śmiertelnie potrącił nastolatkę

W Zielonej Górze Przylepie pociąg osobowy śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę. Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności wypadku, ruch pociągów został wstrzymany - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zgłoszenie o potrąceniu wpłynęło do służb w czwartek, krótko przed godz. 18. Nastolatka została potrącona przez pociąg PKP Intercity relacji Świnoujście - Kraków. Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynka najprawdopodobniej znalazła się na torach w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia bądź przejazdu.

- Na miejscu pracują policjanci, którzy prowadzą oględziny i inne czynności pod nadzorem prokuratora. Maszynista pociągu jest trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek - powiedziała Stanisławska.  

Reklama

Jak poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, w związku z wypadkiem ruch pociągów między Czerwieńskiem a Zieloną Górą został wstrzymany na dwie godziny. Dla pasażerów pociągu biorącego udział w zdarzeniu jest rozważane wprowadzenie komunikacji zastępczej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy