Reklama

Reklama

Zielona Góra: Pociąg śmiertelnie potrącił nastolatkę

W Zielonej Górze Przylepie pociąg osobowy śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę. Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności wypadku, ruch pociągów został wstrzymany - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zgłoszenie o potrąceniu wpłynęło do służb w czwartek, krótko przed godz. 18. Nastolatka została potrącona przez pociąg PKP Intercity relacji Świnoujście - Kraków. Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynka najprawdopodobniej znalazła się na torach w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia bądź przejazdu.

- Na miejscu pracują policjanci, którzy prowadzą oględziny i inne czynności pod nadzorem prokuratora. Maszynista pociągu jest trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek - powiedziała Stanisławska.  

Reklama

Jak poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, w związku z wypadkiem ruch pociągów między Czerwieńskiem a Zieloną Górą został wstrzymany na dwie godziny. Dla pasażerów pociągu biorącego udział w zdarzeniu jest rozważane wprowadzenie komunikacji zastępczej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy