Reklama

Reklama

Zielona Góra: Chwile grozy na skrzyżowaniu. Policja publikuje nagranie

W Zielonej Górze doszło do groźnie wyglądającego potrącenia motocyklisty. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Nie jest to jedyna niebezpieczna sytuacja, do której doszło na zielonogórskich ulicach. W innej części miasta samochód osobowy potrącił kierującego hulajnogą.

W środę w Zielonej Górze doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń

- O tym jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach oraz w rejonach przejść dla pieszych z przejazdami dla rowerów, przekonało się dwóch kierujących samochodami osobowymi - poinformowała podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskej Policji w Zielonej Górze.

Zielona Góra. Samochód potrącił motocyklistę

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z ulicą Reja, doszło do potrącenia motocyklisty. Kierujący oplem skręcając w ulicę Reja nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocykliście. 

Reklama

- Przebieg zdarzenia nie budził żadnych wątpliwości, bo zostało ono zarejestrowane przez miejskie kamery monitorujące. Pomimo, że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, a motocyklista trafił na badania do szpitala, okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń - przekazała podinsp. Małgorzata Stanisławska.

76-letni kierujący oplem został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wypadek na przejeździe dla rowerów

W innym miejscu Zielonej Góry, jadący mazdą 30-latek potrącił przejeżdżającego przejazdem dla rowerów kierującego hulajnogą. Niestety tym razem obrażenia poszkodowanego były poważniejsze. Ze złamaną ręką został odwieziony do szpitala.

- Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, więc sprawę rozstrzygnie sąd - poinformowała podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy