Reklama

Reklama

Zabójstwo w Sieniawie Żarskiej. Są wyniki sekcji zwłok 25-latki

Sekcja zwłok potwierdziła, że 25-latka, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Sieniawie Żarskiej (woj. lubuskie), zmarła śmiercią nagłą w wyniku dokonanego zabójstwa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera. Wciąż trwają poszukiwania partnera kobiety.

- W wyniku przeprowadzonej w poniedziałek sekcji zwłok biegły medyk sądowy stwierdził, że zgon kobiety miał charakter gwałtowny i był wynikiem wykrwawienia spowodowanego ranami ciętymi zadanymi w okolice szyi ofiary - przekazał rzecznik.

Reklama

W nocy z 3 na 4 stycznia bieżącego roku do mieszkania w sposób siłowy weszli policjanci i strażacy zaalarmowani przez krewnych pokrzywdzonej, którzy nie mieli z nią kontaktu. Kobieta z ranami na szyi leżała w łazience.

Podejrzany się ukrywa

Obecnie trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie przebiegu i okoliczności zabójstwa, a dotychczasowe ustalania wskazują, że związek ze zbrodnią może mieć były partner młodej kobiety, 27-letni Wojciech Plis.

Ponieważ mężczyzna ukrywa się, za zgodą prokuratora udostępniono mediom lokalnych i ogólnopolskim wizerunek Wojciecha Plisa i wdrożono jego poszukiwania. Prokuratura przypomniała, że za pomoc poszukiwanemu, w tym ukrywanie go, grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Miał zostawić list

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarki Polsat News wynika, że podejrzewany o zbrodnię mężczyzna zostawił w domu swoich rodziców list, w którym przyznał się do popełnienia zabójstwa.

27-latek może poruszać się samochodem marki Mitsubishi Carisma koloru czerwonego na numerach rejestracyjnych FZA 37202. Według śledczych nie jest wykluczone, że będzie chciał wyjechać do Niemiec i tam się ukrywać.

Policja prosi osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żarach pod numerami telefonu: 47 79 41 211, 47 79 41 253, 47 79 41 262 lub pod numerami alarmowymi: 997 i 112.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 25-latki nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żarach. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje