Reklama

W kościele na klęczkach. Krótko był anonimowy

Udawał że się modli na klęczkach, w tym czasie próbował rozbroić kościelną skarbonkę. Mężczyzna nie był świadom, że jest nagrywany przez kościelny monitoring. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Funkcjonariusze z gorzowskiej komendy przyjęli wówczas zawiadomienie o włamaniu do skarbonki z pieniędzmi w kościele w Kłodawie (Lubuskie).

W środku było około 500 złotych. Mężczyzna wszedł do otwartej świątyni, a w jego zainteresowaniu znalazła się skarbona na datki. Przez kilka chwil, na kolanach, próbował dostać się do środka

Mężczyzna najpewniej myślał, że nikt go nie obserwuje. Sytuacja została jednak zarejestrowana przez kamery monitoringu, zainstalowane w kościele. Zapis został zabezpieczony przez policjantów. 

Reklama

Wizerunek sprawcy początkowo nie wskazywał na osobę, która mogłaby być policjantom znana z innych przestępstw. Jednak dzięki pracy funkcjonariuszy, podejrzany krótko był anonimowy

Kradzież w kościele. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia

Policjanci ustalili dane mężczyzny. Okazało się, ze jest to mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości. 56-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna dotychczas nie był notowany. 

Podejrzany nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Funkcjonariusze odzyskali 250 złotych. 

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kościół | kradzież | policja | Gorzów Wielkopolski

Reklama

Reklama

Reklama