Reklama

Sulęcin: Wypadek w tartaku. Listwa przebiła kobietę na wylot

- Sztacheta wleciała przez plecy i wyszła klatką piersiową w okolicy wątroby - przekazał Interii bryg. Krzysztof Konopko. Drewniana listwa wyrzucona z jednego z urządzeń poważnie zraniła 21-letnią kobietę. Kobieta została zabrana śmigłowcem do gorzowskiego szpitala. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w tartaku w Słońsku pod Kostrzynem (woj. lubuskie).

Zdarzenie miało miejsce w środę przed południem. - W wyniku tego wypadku poważnie ranna została 22-latka - poinformowała Interię st. sierż. Klaudia Biernacka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie Krzysztof Konopko przekazał, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb w środę przed godz. 12. Na miejsce udali się strażacy, wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Listwa przebiła ciało kobiety

- Okazało się, że w ciało 21-latki wbiła się listwa, która została wyrzucona z dużą prędkością z wielopiły służącej do cięcia drewna na mniejsze elementy. Listwa przebiła ciało kobiety i w nim utkwiła. Poszkodowana była przytomna - poinformował strażak.

Reklama

- Sztacheta wleciała w plecy i wyszła klatką piersiową w okolicy wątroby - poinformował Interię bryg. Konopko. Ratownicy medyczni opatrzyli ranę, a strażacy na polecenie lekarza obcięli listwę z obu stron ciała rannej kobiety, tak by można było ją przetransportować śmigłowcem do szpitala.

Kobieta przejdzie operację

Jak poinformowała rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska, stan zdrowia rannej kobiety lekarze oceniają obecnie jako dobry, jeszcze dzisiaj ma przejść operację.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: tartak | listwa | wypadek | ranni | straż pożarna | śmigłowiec lpr

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy