Reklama

Reklama

Stare Strącze: Martwy chłopiec znaleziony w wannie. Zatrzymano trzy osoby

W jednym z domów we miejscowości Stare Strącze (woj. lubuskie) znaleziono zwłoki sześciomiesięcznego dziecka. Ciało chłopczyka leżało w wannie. Pomoc wezwał właściciel mieszkania, w którym mieszkała rodzina.

Do tragedii doszło w środę (17 sierpnia), w miejscowości Stare Strącze niedaleko Sławy, w pow. wschowskim. Znajomy rodziny zadzwonił pod numer 112 mówiąc, że dziecko znajduje się w wannie i nie daje oznak życia.

Przybyli na miejsce ratownicy z pogotowia znaleźli dziecko w wannie z wodą. Niestety na ratunek było za późno. Lekarz stwierdził zgon. Zaraz potem na miejsce przyjechała policja i prokurator.

Martwe dziecko w wannie. Zatrzymano trzy osoby

- Do sprawy została zatrzymana matka i ojciec dziecka oraz ich znajomy - właściciel mieszkania, które wynajmują. To młodzi ludzie, matka dziecka ma 19 lat. Trwają ustalenia czy osoby opiekujące się dzieckiem były pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Reklama

Dodała, że w mieszkaniu zostały przeprowadzone oględziny i nadal trwają czynności procesowe. W wyniku wstępnych badań przeprowadzonych podczas sekcji zwłok jako prawdopodobną przyczynę zgonu wskazano utonięcie.

- Sprawa jest niejednoznaczna, a zeznania zatrzymanych niespójne. Z tego też powodu nie będziemy na razie udzielali informacji na temat poczynionych ustaleń" - zaznaczyła prokurator.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy