Reklama

Reklama

Pożar w kamienicy w Żarach. Nie żyje 67-latka

W pożarze, który w poniedziałek wybuchł w jednej z kamienic w Żarach (woj. lubuskie) zginęła 67-letnia kobieta. Na razie nie jest znana przyczyna tragedii - poinformowała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Jak przekazał oficer dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej, zgłoszenie o pożarze w dwupiętrowej kamienicy przy ul. Okrzei wpłynęło około godz. 10.30. Ogień i dym pojawiły się w jednym z mieszkań budynku.

Na czas akcji gaśniczej ewakuowano z kamienicy dziewięć osób, dwie z objawami podtrucia dymem zostały przewiezione do szpitala.

Pożar gasiło sześć zastępów Straży Pożarnej. Został on szybko opanowany. Podczas sprawdzania budynku, w mieszkaniu objętym wcześniej ogniem, strażacy znaleźli zwłoki.

Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Jej ustaleniem zajmie się biegły z dziedziny pożarnictwa. 

Reklama

"Okoliczności tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora" - zapowiedziała Berestecka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy