Reklama

Reklama

Pobiły i okradły 15-latkę w Zielonej Górze. Zatrzymane mają 13 i 19 lat

Najpierw uderzyła w twarz, a kiedy 15-latka leżała już na ziemi, uderzała łokciem w plecy. W taki sposób 13-latka próbowała zmusić dziewczynę, by podała kod do telefonu, który wraz z 19-letnią koleżanką wcześniej jej zabrały. Nastolatki ukradły także pieniądze. Policjantom szybko udało się je zatrzymać. Nagranie z pobicia pojawiło się w sieci.

Do zdarzenia doszło 19 września popołudniu w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie), w pobliżu jednej z galerii handlowych.

Na policję wpłynęło zgłoszenie o pobiciu 15-latki. Ofiara znała napastniczki z widzenia.

Dziewczyny zabrały pokrzywdzonej telefon i gotówkę. Nastolatka nie chciała podać im kodu do odblokowania telefonu. Wtedy jedna z dziewcząt ją zaatakowała. Biła po twarzy, a kiedy 15-latka leżała już na ziemi, uderzała ją łokciem w plecy. Nagranie z pobicia pojawiło się w sieci. Widać na nim, że wokół dziewczyn stali inni nastolatkowie. Nikt nie zareagował.

Reklama

Zatrzymane kilka ulic dalej

Pobita dziewczyna oszacowała straty na 1500 zł. Funkcjonariusze obejrzeli nagranie z kamer monitoringu i zaczęli szukać napastniczek. Siedziały na ławce kilka ulic dalej.

Policjantom udało się odzyskać skradziony telefon. 19-latka trafiła do policyjnego aresztu. 13-latka po wykonaniu czynności została przekazana pod opiekę matki.

Starszej z zatrzymanych za zmuszanie pokrzywdzonej do określonego zachowania grozi do trzech lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 13-latki zadecyduje sąd rodzinny.

Reklama

Reklama

Reklama