Reklama

Reklama

Pirat drogowy ukarany 55 punktami karnymi. To recydywista

Policjanci zatrzymali 25-latka kierującego samochodem za wielokrotne złamanie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przyznali mu rekordową liczbę punktów karnych. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma już cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz może mu grozić do dwóch lat więzienia.

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali w środę na drodze krajowej numer 32 mężczyznę, który kierował audi.

25-latek w kilkanaście sekund złamał tyle przepisów i popełnił tak poważne wykroczenia, że policjanci przyznali mu 55 punktów karnych. Mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych oraz zlekceważył znak zakazu wyprzedzania.

Po zatrzymaniu okazało się, że 25-latek ma już cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie. Za przestępstwo z art. 180a kk - prowadzenie samochodu bez uprawnień - mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Reklama

Kierowcy "recydywiści" od 17 września płacą podwójnie

Od 17 września wzrosły limity punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia.

Górną granicą było 10 punktów - teraz jest to 15. Punkty gromadzą się przez dwa lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jechała poważnie uszkodzonym autem. Zatrzymała ją policja

Ważną zmianą jest także "recydywa" przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierowca, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy