Reklama

Reklama

Owsiak: Teraz liczymy tylko na pogodę

Puchar Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej i elementy ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego - to nowe atrakcje na 17. Przystanku Woodstock, który odbędzie się w dniach 4-7 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. - Teraz liczmy już tylko na pogodę - zapowiada Jurek Owsiak.

Podczas trzydniowej imprezy na dwóch scenach: dużej i folkowej zagra kilkudziesięciu wykonawców, w tym główna gwiazda festiwalu - zespół The Prodigy, który wystąpi na koniec imprezy, 6 sierpnia.

Reklama

Na festiwalu zagrają również muzycy "Republiki" i Kasia Kowalska, którzy w 30 rocznicę powstania zespołu i 10 rocznicę śmierci jego lidera, Grzegorza Ciechowskiego, przypomną woodstockowej publiczności piosenki grupy. Koncert "Projekt Republika" odbędzie się 5 sierpnia, drugiego dnia festiwalu.

Przystanek Woodstock to jednak nie tylko muzyka. Podczas trzech dni imprezy w Kostrzynie w festiwalowym miasteczku odbędą się również woodstockowe "Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną", które, jak zapowiada Jurek Owsiak, wprowadzą sportową atmosferę i ducha fair play do festiwalowego miasteczka.

- Jedną z atrakcji przy projekcie "Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej" na Woodstock będzie Puchar Mistrzostw Europy. Przyjedzie on do nas tylko na kilkanaście godzin. 5 sierpnia od 8 rano do 20 będzie można go oglądać w specjalnym namiocie na terenie Przystanku Woodstock - powiedział Jurek Owsiak, twórca i organizator Przystanku Woodstock.

Nowością na festiwalu będzie również instalacja elementów ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego, która powstanie na terenie miasteczka na okres festiwalu. - Dyrektor muzeum, pan Jan Ołdakowski odwiedzi festiwal. Jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie biorąc pod uwagę, że przyjeżdża do nas ogromna liczba młodych Niemców - skomentował Owsiak.

Ponadto, tradycją stało się już, że Przystanek Woodstock to nie tylko miejsce gdzie można posłuchać muzyki na żywo, ale również spotkać się z autorytetami z różnych dziedzin życia. Wśród tegorocznych gości Akademii Sztuk Przepięknych będą m.in. prezes NBP Marek Belka i Titus z Acid Drinkers.

Poza tym przez wszystkie trzy dni imprezy, odbywać się będą warsztaty artystyczne, a uczestnicy festiwalu będą mieli szansę zaangażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich.

- Teraz liczmy tylko na pogodę i przypominam jeszcze raz wszystkim najprostsze zasady: stop przemocy, stop narkotykom. Nawet nie próbujcie z czymkolwiek tam wjeżdżać, bo to się skończy na policji - apeluje Jurek Owsiak i zapewnia, że organizatorzy są w pełni przygotowani do tegorocznego festiwalu.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób dziękuje polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy