Reklama

Niebezpieczna "randka". Policja ukarała parę wspinającą się na wiadukt

"Jeden nieostrożny ruch lub silniejszy powiew wiatru mógł doprowadzić do tragedii, która mogłaby im odebrać życie" - pisze w komunikacie lubuska policja, która ukarała dwoje młodych ludzi, próbujących przejść po łukowym dźwigarze wiaduktu nad drogą ekspresową. "Wyczyn" chłopaka i dziewczyny zakończył się otrzymaniem mandatu i wnioskiem o ukaranie do sądu rodzinnego. Policja opublikowała film ze zdarzenia.

Policyjną interwencją zakończyła się niebezpieczna zabawa dwojga młodych ludzi na wiadukcie nad trasą ekspresową S3 w pobliżu Świebodzina (Lubuskie). Chłopak z dziewczyną postanowili "przespacerować się" po łukowym dźwigarze konstrukcji nie bacząc na duże ryzyko, że w każdej chwili mogą spaść ze znacznej wysokości.

Jak poinformował w piątek Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, kilka dni temu 16-latka i 20-latek wybrali się na wiadukt nad ruchliwą drogą ekspresową S3 i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie zaczęli wspinać się na niego, biegać po wąskim dźwigarze i z niego zjeżdżać.

Reklama

- Przy takim zachowaniu jeden nieostrożny ruch lub podmuch wiatru mógł doprowadzić do tragedii. Sytuację z okien swojego domu zauważył mieszkający w pobliżu policjant. Natychmiast zadzwonił po patrol i sam pobiegł na miejsce i nakazał zejść młodym ludziom z konstrukcji wiaduktu - powiedział Ruciński.

Mandat karny i wniosek do sądu rodzinnego

Policjant dodał, że 20-latek otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł, a w przypadku 16-latki policjanci skierowali wniosek o jej ukaranie do sądu rodzinnego. Ku przestrodze, krótki film z opisanej sytuacji lubuska policja zamieściła na swojej stronie internetowej.

- Młodość ma swoje prawa, jednak powinny one być ograniczane przez zdrowy rozsądek. Nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem. Przypominamy, że obowiązkiem każdego z nas powinno być zwracanie uwagi na tego typu niebezpieczne zachowania - podkreślił Ruciński.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: pollicja | wiadukt | lubuskie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy