Reklama

Reklama

Nie żyje kolejny uczestnik Pol’and’Rock Festival

Kolejna tragedia na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą - informuje portal gorzowianin.com. Nie żyje 54-letni mężczyzna - czytamy. "Wstępne czynności, które przeprowadziliśmy, wykluczyły działanie osób trzecich" - powiedział rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.

Jak podaje portal, do zdarzenia doszło w piątek. Z pola namiotowego festiwalu przetransportowano do szpitala 54-letniego uczestnika. Mimo reanimacji, nie udało się uratować mężczyzny. 

"W piątek około godz. 16.15 policjanci otrzymali informację, że z pola namiotowego pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Kostrzynie 54-letniego mężczyznę bez funkcji życiowych" - podaje szczegóły zdarzenia Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Możliwe przyczyny śmierci wskaże sekcja zwłok - czytamy. "Wstępne czynności, które przeprowadziliśmy, wykluczyły działanie osób trzecich" - powiedział rzecznik KWP.

To już drugi zgon, do jakiego doszło podczas tej imprezy. W pierwszy dzień festiwalu (czwartek) w jednym z namiotów znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny. Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania. Także w tym przypadku policjanci wykluczyli udział osób trzecich.

Reklama

Policja zarejestrowała 83 przestępstwa

Policjanci zabezpieczają 25. edycję festiwalu w Kostrzynie nad Odrą od poniedziałku. Jak podała lubuska KWP, do godz. 5 w sobotę zarejestrowano 83 przestępstwa.

Większość z nich dotyczy "zdarzeń narkotykowych", głównie posiadania środków odurzających. 16 przestępstw to kradzieże - przede wszystkim dokumentów i pieniędzy z namiotów. Policjanci zarejestrowali też jedno "utrwalenie wizerunku nagiej osoby", dwie kradzieże rozbójnicze, jedno przywłaszczenie i jedno spowodowanie wypadku w ruchu drogowym.

Jedno ze zdarzeń to napaść na policjanta zabezpieczającego festiwal. 36-latek zaatakował funkcjonariusza, który kierował ruchem na ul. Gorzowskiej. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Policjant ma uszkodzony bark. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. 

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu, w środę, w wypadku w Kostrzynie ranny został policjant na motocyklu. "Jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu nie miał szans uniknąć zderzenia z osobowym renault, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej" - podano. Policjant został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Wśród przestępstw zanotowano ponadto zawiadomienie dotyczące "innej czynności seksualnej" wobec kobiety.

Zatrzymany został też diler narkotykowy. W czwartek w nocy służby organizatora "ujawniły u 21-letniego mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego substancje psychotropowe w ilości 96 tabletek ekstazy oraz drobnych ilości haszyszu i marihuany".

Dwukrotnie naruszono też ograniczenie lotów nad terenem festiwalu. Zatrzymany został 32-letni Australijczyk, który wykorzystał drona do rejestrowania koncertów. Dronem kierowali też 63-latek i 24-latek. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy prawo lotnicze.

"Z drobniejszych zdarzeń zanotowaliśmy 69 wykroczeń, polegających głównie na zaśmiecaniu, spożywaniu alkoholu, używaniu słów nieprzyzwoitych, nieobyczajnych wybrykach, kradzieżach, czy przewinieniach drogowych, z których większość zakończyła się mandatem" - poinformował nadkom. Maludy. Osiem zdarzeń trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie. Zatrzymanych zostało łącznie 70 osób.

Ok. 200 tys. uczestników

Według szacunków policji liczba uczestników, którzy przyjechali na Pol’and’Rock Festival to około 200 tys., z czego 53 tys. przyjechało pociągami.

Teren Pol’and’Rock Festival zabezpiecza blisko 1 tys. 600 policjantów, także z Katowic, Olsztyna, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Radomia, Lublina i Poznania. Nad terenem festiwalu latają też dwa policyjne śmigłowce.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 25. edycja wydarzenia (przez 23 edycje funkcjonującego jako Przystanek Woodstock) trwa od czwartku do soboty w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. Na czterech scenach prezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL