Reklama

Reklama

Lubuskie: Znaleziono ciała małżonków

W Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) znaleziono zwłoki 83-letniego mężczyzny i jego o dwa lata młodszej żony. Według nieoficjalnych informacji kobieta zmarła kilka dni po mężu. Powodem jej zgonu miała być śmierć głodowa.

Makabrycznego odkrycia dokonano w mieszkaniu małżeństwa 19 maja. Zwłoki mężczyzny znaleziono w fotelu. Obok, na podłodze, leżało ciało 81-latki - informuje serwis gazetalubuska.pl.

Przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała udziału osób trzecich w ich śmierci. Bezpośrednią przyczyną zgonu zarówno kobiety, jak i mężczyzny, była niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Kobieta zmarła prawdopodobnie po kilku dniach od śmierci męża. Funkcjonariusze nie wykluczają, że śmiercią głodową. 

Małżeństwo nie miało bliskiej rodziny, jedynie dalszych krewnych. O ich problemach wiedzieli pracownicy opieki społecznej, których powiadomiła pielęgniarka wcześniej pomagająca parze.

Reklama

Kobieta poinformowała, że małżeństwo zrezygnowało z jej usług, ale według niej wciąż potrzebowali pomocy. 

"Członek rodziny przekazał informację, że państwo nie życzą sobie żadnej pomocy ze strony ośrodka. Zapewnił nas jednocześnie, że małżeństwo będzie miało zapewnioną konieczną opiekę. Miała się zająć nimi była pielęgniarka" - mówi "Gazecie Lubuskiej" Marian Ambrożuk, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach Krajeńskich.

Po kilku miesiącach z opieką społeczną skontaktowała się sąsiadka małżeństwa zaniepokojona stanem ich zdrowia. Pracownik powinien poinformować o sytuacji policję i lekarza. Tak się jednak nie stało. 

"Pewnie uznał, że nic się nie dzieje, bo sąsiadka nie odezwała się więcej" - tłumaczy Ambrożuk w rozmowie z lokalnym dziennikiem.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne