Reklama

Lubuskie: Wybuch podczas pracy przy gazociągu

W Łupowie niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego doszło do wybuchu podczas prac przy układaniu gazociągu średniego ciśnienia. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są pod opieką pogotowia ratunkowego - informuje straż pożarna.

Zgłoszenie o wybuchu wpłynęło do służb w sobotę, przed godziną 10. Doszło do niego przy ul. Polnej w Łupowie. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i gazowe oraz policję.

Przyczyna wybuchu. Ulatniający się gaz

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że robotnicy podczas układania drugiej nitki gazociągu średniego ciśnienia uszkodzili rurę pierwszej nitki, którą płynie gaz. Wówczas doszło do wybuchu, w wyniku którego zaczął ulatniać się gaz. Poszkodowani robotnicy nie doznali poparzeń i są przytomni. Zajęli się nimi ratownicy z pogotowia - powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Mądry.

Reklama

Dodał, że z uwagi na rozszczelnienie gazociągu, do czasu usunięcia uszkodzenia przez służby gazownicze została wyznaczona strefa bezpieczeństwa. 

Zarządzono również ewakuację mieszkańców dwóch pobliskich domów oraz wstrzymano ruch pociągów na znajdującej się niedaleko linii kolejowej Gorzów Wlkp. - Kostrzyn nad Odrą. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: województwo lubelskie | wybuchy | straż pożarna

Reklama

Reklama

Reklama