Reklama

Lubuskie: Policjant na rolkach ścigał poszukiwanego na rolkach

Policjant ze Świebodzina (woj. lubuskie), będąc po służbie, zatrzymał poszukiwanego. Sytuacja była o tyle niecodzienna, że dokonał tego, jadąc na rolkach. Ujęty przez niego 29-latek ma do odbycia karę pół roku więzienia - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Jak zrelacjonował rzecznik, sierż. Kamil Biernacki, wracając do domu po przejażdżce na rolkach, zauważył, jak do jednego z marketów w Świebodzinie wchodzi poszukiwany mężczyzna. Zatrzymał się w pobliżu wejścia i powiadomił dyżurnego swojej komendy.

"Wychodząc ze sklepu, poszukiwany 29-latek zauważył nadjeżdżający patrol i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg, a wraz z nimi, na rolkach, Kamil Biernacki. To on okazał się najszybszy, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Chwilę później w kajdankach znalazł się on w radiowozie" - dodał Maludy.

Reklama

Sierżant Biernacki pełni służbę od trzech lat, od początku w Świebodzinie. Obecnie jest funkcjonariuszem ogniwa patrolowo-interwencyjnego tamtejszej komendy powiatowej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy