Reklama

Reklama

Lubuskie: Policjanci uratowali szczeniaki wyrzucone na śmieci

Funkcjonariusze ze Szprotawej uratowali troje szczeniąt, które cztery dni po narodzinach zostały zawinięte w foliowy worek i wyrzucone do kontenera na śmieci. Policjanci na miejscu wykonali szczeniętom masaż serca, dzięki czemu przywrócono im funkcje życiowe. Zwierzaki czekają na nowy dom.

Policjanci otrzymali w piątek zgłoszenie o wydobywających się piskach z kontenera na śmieci na terenie Szprotawej w woj. lubuskim. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, młodszy aspirant Andrzej Szykuła i aspirat Jacek Kowczyk, sprawdzili wszystkie worki w koszu.

W jednej z toreb znaleźli szczeniaki, które były szczelnie owinięte folią. Część zwierząt nie wykazywała oznak życia. Policjanci wykonali im masaż serca, co po kilku minutach doprowadziło do przywrócenia funkcji życiowych. Udało się uratować trzy z sześciu szczeniąt.

Psy do adopcji

Jak ustalono, były to czterodniowe szczenięta. Zostały przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom, gdzie za osiem tygodni będą mogły zostać adoptowane. W sprawie adopcji można kontaktować się z Polską Organizacją Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli - numer telefonu to 513 186 580.

Reklama

W sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy tego przestępstwa. Wszystkie osoby, który posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 793 75 11 lub pod numerem alarmowym 112.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje