Reklama

Reklama

​Lubuskie: Odnaleziono chłopca, który zgubił się na grzybach

W poniedziałek nad ranem odnaleziono 14-latka, który w niedzielę po południu zgubił na grzybach w rejonie miejscowości Morsko w gminie Krosno Odrzańskie (Lubuskie). Chłopiec jest cały i zdrowy - poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim Justyna Kulka.

Jak przekazała rzeczniczka, samotnego chłopca zauważył w lesie pracownik Zakładu Usług Leśnych, jadąc rano drogą między wisami Głębokie (gm. Bytnica) a Radnicą. To kilka kilometrów od Morska. Powiadomił o tym leśniczego z Radnicy.

W międzyczasie obaj usłyszeli w radiu komunikat o poszukiwaniach nastolatka; razem pojechali w miejsce, gdzie był widziany i odnaleźli go. Zawiadomili o tym policję.

"Niebawem nastolatek zostanie przebadany przez lekarza. Wygląda na to, że nic mu nie jest" - powiedziała PAP Kulka.

Reklama

Poszukiwania niepełnosprawnego 14-latka rozpoczęły się w niedzielę po godzinie 16. Wówczas oddalił się on od swojej mamy na grzybobraniu. Niedługo potem szukało go już kilkadziesiąt osób.

W akcji brali udział funkcjonariusze różnych służb - policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży rybackiej, leśnej i miejskiej. Pomagali im rodzina i sąsiedzi. Wykorzystywano psa tropiącego i kamery termowizyjne. Z relacji matki wynikało, że chłopiec może nie reagować na wołanie, do tego lubi być w ciągłym ruchu.

"To nie ułatwiało jego poszukiwań, ale być może dzięki swojej aktywności nie naraził się na wychłodzenie. Najważniejsze, że finał akcji okazał się szczęśliwy i niebawem nastolatek powinien wrócić do domu" - dodała Kulka. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy