Reklama

Reklama

Lubuskie: Nadpalone zwłoki mężczyzny w parku. Policja podejrzewa syna

W miejscowości Witoszyn w powiecie żagańskim znaleziono nadpalone zwłoki. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mogło dojść do zbrodni. "Osobą podejrzewaną o zabójstwo jest 19-latek, a ofiarą jego 47-letni ojciec" - poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

"Prowadzone przez policjantów czynności dały podstawy do szybkiego wytypowania oraz zatrzymania osoby mogącej mieć związek ze śmiercią mężczyzny. Jak się okazuje osobą podejrzewaną o zabójstwo jest 19-latek, a ofiarą 47-letni jego ojciec" - powiedział w środę Maludy.

Na leżące w parku nadpalone zwłoki mężczyzny natknął się we wtorek po południu przypadkowy przechodzień, który natychmiast powiadomił policję. Na miejsce przybyła między innymi grupa specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz biegli z zakresu medycyny sądowej i pożarnictwa.

Reklama

Pod kierunkiem prokuratora do późnego wieczorna prowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Ustalono, że znalezione ciało należy do 47-letniego mężczyzna. Oględziny wstępnie wykazały, że jego śmierć była wynikiem zabójstwa. W nocy do sprawy zatrzymano syna ofiary.

"Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok ma wskazać bezpośrednią przyczynę śmierci mężczyzny. 19-latek został zatrzymany i czeka na czynności procesowe z udziałem prokuratora. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut zabójstwa" - dodał Maludy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne