Reklama

Reklama

Ledno: Trzecia dobra poszukiwań nastolatków. W akcji ponad 200 osób

​Trwa trzecia doba poszukiwań 13- i 15-latka ze wsi Ledno w Lubuskiem, którzy zaginęli w poniedziałek. W czwartek od rana w działaniach bierze udział ponad 200 ludzi - policjantów, strażaków, żołnierzy WOT i mieszkańców. Jak dowiedziała się w środę Interia, psy podjęły trop chłopców w okolicach wału nad Odrą. Wieczorem Polsat News informował, że nad rzeką znaleziono bluzę jednego z nastolatków.

W poniedziałkowy wieczór zaniepokojone rodziny nastolatków zgłosiły ich zaginięcie i od tego czasu trwają poszukiwania chłopców z udziałem wielu ludzi i specjalistycznego sprzętu. Policjanci sprawdzają także wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionych.

Jak poinformowała w czwartek Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, obecnie poszukiwania koncentrują się głównie na rzece Odrze oraz terenach leśnych.
- Bierzemy pod uwagę różne wersje, także i tę, że mogło dojść do nieszczęśliwego zdarzenia nad rzeką. Niestety, mimo zaangażowania dużych sił, specjalistycznego sprzętu i znakomicie wyszkolonych grup poszukiwawczych czy psów tropiących los chłopców nadal jest nieznany - powiedziała Stanisławska. 

Reklama


Dodała, że poszukiwania są prowadzone na lądzie, wodzie i z powietrza z wykorzystaniem dronów i policyjnego śmigłowca. Przez dwa dni przeszukano 1,5 tys. ha terenu, 140 km dróg i 10 km Odry na odcinku od Ledna do Cigacic.

Różne hipotezy

- Pod uwagę są brane różne hipotezy m.in., że mogli zgubić się w lesie, uciec z domu lub mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku - mogli wpaść do wody - powiedziała w rozmowie z Interią podinsp. Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze.

Psy tropiące podjęły ślad w okolicach koryta Odry. Nieoficjalnie Polsat News dowiedział się, że na brzegu rzeki przepływającej w pobliżu wsi służby odnalazły bluzę jednego z chłopców. Ani policja ani straż pożarna nie potwierdziły, że doszło do takiego zdarzenia, jednak według lokalnych mediów rodzina jednego z zaginionych miała przyznać, że ubiór należał do zaginionego dziecka. 

Obszar działania ratowników jest trudny, gdyż obejmuje rzekę, rozległe tereny leśne i łąki położone w pobliżu Odry, które często są trudno dostępne.

Dane personalne i rysopisy poszukiwanych nastolatków wraz z fotografiami zostały zamieszczone na stronach internetowych lubuskiej i zielonogórskiej policji.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy