Reklama

Reklama

Jechał prawie 160 km/h w terenie zabudowanym. Był nietrzeźwy i próbował uciec policjantom

Policjanci ze Słubic w województwie lubuskim zatrzymali 38-latka, który jechał swoim autem 159 km/h w terenie zabudowanym. Do tego nie zatrzymał się do kontroli, próbował uciec oraz był nietrzeźwy.

38-latek będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i liczne wykroczenia drogowe. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - przekazała Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek (5 listopada) wieczorem. Policjanci z drogówki, prowadzący pomiar prędkości w Kunowicach niedaleko Słubic, zauważyli volkswagena jadącego z duża prędkością.

Jego kierowca zlekceważył polecenia funkcjonariuszy i zamiast zatrzymać się do kontroli odjechał. Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali. Wcześniej kierujący volkswagenem popełnił kilka poważnych wykroczeń drogowych.

Reklama

Mieszkaniec pow. słubickiego nie był trzeźwy, jednak odmówił badania alkomatem; pobrano od niego krew do badań. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy