Reklama

Reklama

Incydent na drodze ekspresowej. 192 km/h i ponad promil w organizmie

50-letni mężczyzna jechał 192 km/h na drodze ekspresowej S3 w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie). Kierowca został zatrzymany przez policjantów z grupy Speed. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie - przekazał Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Kierowca otrzymał ponad dwa tysiące mandatu i 15 punktów karnych. O karze za prowadzenie pod wpływem alkoholu zadecyduje sąd.

Do zatrzymania 50-latka doszło we wtorek 8 listopada na drodze ekspresowej S3 w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie). Przed godziną 10, policjanci w nieoznakowanym radiowozie zauważyli szybko jadące audi. Postanowili więc zmierzyć jego prędkość. Wideorejestrator wskazał 192 km/h, a to oznaczało zatrzymanie kierowcy do kontroli. 

Jedna kontrola, dwa wykroczenia

Za przekroczenie dopuszczalnej na tego typu drogach prędkości o 72 km/h oznaczało dla mężczyzny mandat w wysokości 2 500 zł oraz 15 punktów karnych. Z kolei prowadząc pod wpływem alkoholu dopuścił się przestępstwa i tutaj o wymiarze kary zadecyduje sąd.

Reklama

"Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut zagrożony karą do dwóch lat więzienia i wysoką grzywną. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a auto odholowane na parking strzeżony" - czytamy w policyjnym komunikacie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy