Reklama

Reklama

​Gorzów Wielkopolski: Znaleziono ciało 80-letniego pacjenta. Lekarz poniósł konsekwencje

W niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) znaleziono ciało Władysława P., który cztery dni wcześniej wyszedł ze szpitala i był poszukiwany. Jak poinformowała placówka, lekarz opiekujący się pacjentem poniósł konsekwencje.

Reklama

Ciało mężczyzny znaleziono niedaleko szpitala - informuje "Gazeta Lubuska".

Lekarz ukarany

Reklama

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim poinformował w w poniedziałek, że powołał czteroosobową komisję, która ma wyjaśnić okoliczności opuszczenia placówki przez 80-latka.

"Ich zadaniem jest m.in. ustalenie prawidłowości działania personelu medycznego w zakresie wypisania pacjenta i jego bezpiecznego powrotu do miejsca zamieszkania" - czytamy w oświadczeniu. Szpital zapewnił, że współpracuje z policją i prokuraturą prowadzącą postępowanie w tej sprawie.

"Jeśli efekty tych działań wykażą jakikolwiek nieprawidłowości w przyjętych przez szpital i realizowanych procedurach, lecznica deklaruje opracowanie takich standardów postępowania, które zapobiegną podobnym zdarzeniom w przyszłości" - dodano. 

We wtorek szpital poinformował, że lekarz opiekujący się pacjentem został zwolniony z pracy i poniesie karę finansową za niepoinformowanie rodziny 80-latka o chęci opuszczenia przez niego szpitala na własną prośbę. "Zgodnie z dokumentacją medyczną pacjenta powinien był to zrobić" - czytamy.

Poszukiwany przez 100 osób

80-letni mężczyzna z chorobą Alzheimera został przywieziony karetką do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim po tym, jak upadł w domu. 

Jak informuje lecznica, na szpitalny oddział ratunkowy został przyjęty po dziewięciu minutach. Badany był przez lekarza ogólnego, chirurga i neurochirurga. Wykonano mu też tomografię głowy i EKG. Po południu na własne żądanie został wypisany ze szpitala.

Jak ustaliła "Gazeta Lubuska", mężczyzna po wyjściu ze szpitala był poszukiwany przez policję, rodzinę i okolicznych mieszkańców - łącznie około 100 osób.

W niedzielę znaleziono zwłoki poszukiwanego mężczyzny. 80-latek prawdopodobnie spadł ze skarpy.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama