Reklama

Reklama

Eliminacje do Przystanku Woodstock 2012

Kilkadziesiąt płyt nadesłały już zespoły do portalu muzycznego Fabryka Zespołów, który wspólnie z WOŚP organizuje eliminacje do Przystanku Woodstock. To konkurs, w którym można wygrać występ na scenach tego festiwalu. Eliminacje odbywają się po raz czwarty.

Podczas ostatnich eliminacji wyłoniono sześć zespołów, które zagrały na dużej scenie tegorocznego Przystanku Woodstock i kilka mających okazję zaprezentować się na scenie folkowej.

Reklama

Jak poinformowała prezes Fabryki Zespołów Małgorzata Kaczmarek, tym razem zgłoszenia do eliminacji są przyjmowane do końca lutego 2012 r.

Następnie zapadnie decyzja, które z zespołów zagrają w koncertach półfinałowych. Te planowane są na kwiecień i maj. Finał eliminacji ma odbyć się na początku czerwca przyszłego roku.

- Jak co roku, do półfinału wybiera się zespoły nie tylko na podstawie nadesłanej płyty. Płyta to tylko jeden z elementów oceny. Sprawdzamy, jak zespół funkcjonuje na rynku, jak koncertuje. To wszystko składa się na całość, którą bierzemy pod uwagę, zapraszając muzyków do półfinałów - powiedziała Kaczmarek.

Dzięki eliminacjom do Przystanku Woodstock, na dużej scenie zagrali m.in.: Enej, Lux Torpeda, Buldog, Titus Tommy Gun, Raggafaya, Materia czy Pampeluna. Podczas trzech edycji konkursu przepustkę do występu na dużej scenie festiwalu zdobyło łącznie 14 zespołów, a osiem zaprezentowało się na scenie folkowej tej imprezy.

18. edycja festiwalu Przystanek Woodstock, organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, odbędzie się od 2 do 4 sierpnia 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Pierwszym zespołem, który potwierdził swoją obecność na przeszłorocznym festiwalu jest amerykańska grupa Ministry, jeden z prekursorów industrialnego metalu.

Od ośmiu lat Przystanek Woodstock organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą przy granicy z Niemcami. W tym roku na dwóch woodstockowych scenach zaprezentowało się prawie 60 wykonawców z Polski i innych krajów. Podczas 17. edycji imprezy (od 4 do 6 sierpnia br.) padł rekord frekwencji - koncertu największej gwiazdy, The Prodigy, wysłuchało 700 tys. osób.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób składa podziękowanie polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w coroczny zimowy finał WOŚP.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy