Reklama

Reklama

Czerwieńsk: Pożar w piwnicy jednego z bloków. Ewakuowano 40 mieszkańców

W sobotę rano doszło do pożaru w piwnicy bloku w Czerwieńsku (woj. lubuskie), w której nielegalnie pomieszkiwał mężczyzna. Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak poinformował, że z budynku ewakuowano około 40 mieszkańców. Z powodu podtrucia dymem, na obserwację do szpitala trafiła starsza kobieta.

Zgłoszenie o pożarze w pięciopiętrowym bloku wpłynęło w sobotę, około godz. 9. Na miejsce udało się pięć zastępów straży pożarnej.

Pożar w piwnicy. Ewakuowano 40 osób

Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń w piwnicy, w którym nielegalnie pomieszkiwał mężczyzna. Z uwagi na duże zadymienie panujące w budynku ewakuowano z niego około 40 mieszkańców.

- Pożar został bardzo szybko ugaszony przez strażaków. Mężczyzna mieszkający w piwnicy doznał niegroźnych dla życia poparzeń i został zabrany do szpitala. Trafiła tam na obserwację także starsza mieszkanka bloku, która lekko podtruła się dymem - powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak.

Reklama

Dodał również, że obecnie trwa oddymianie budynku i jego lokatorzy powoli wracają do swoich mieszkań. Przyczynę pożaru ustali policja wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy