Reklama

Reklama

Biały krzyż stanął na woodstockowym polu

Symboliczny biały krzyż postawili w środę na woodstockowym polu w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie) uczestnicy Przystanku Jezus. Temat tegorocznej ewangelizacji, która po raz 11. odbywa się podczas Przystanku Woodstock, to "Przyjaźń jest możliwa".

Pod krzyżem, który stanął w miejscu dawnej sceny folkowej, będą się odbywać pantomimy, przedstawienia teatralne, spotkania przy gitarze, a także modlitwy. - Biały krzyż to znak, który towarzyszy nam od samego początku - powiedział ks. Artur Godnarski.

Reklama

Na tegoroczny Przystanek Jezus przyjechało 560 osób, które od poniedziałku uczestniczyły w rekolekcjach przebiegających pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana: "Nazwałem was przyjaciółmi", prowadzonych przez bp. Edwarda Dajczaka z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Młodzi ludzie mają też własny cykl modlitewny. W południe odmawiają Anioł Pański, o godz. 15 Litanię do Bożego Miłosierdzia, o 18 różaniec, a o 21 Apel Jasnogórski.

Przystanek Jezus to inicjatywa organizowana przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina, będąca odpowiedzią na potrzebę towarzyszenia młodym ludziom podczas Przystanku Woodstock. Funkcjonuje na dwóch płaszczyznach - podczas wakacyjnych spotkań z młodzieżą na Woodstocku oraz w ramach całorocznej posługi w Domu Wspólnoty dla potrzebujących pomocy w Gubinie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje