Reklama

25-latek ukrywał się od trzech lat. Kiedy go zatrzymano, udawał, że to nie on

Policjanci z Sulechowa (woj. lubuskie) zatrzymali w niedzielę (30 sierpnia) 25-latka poszukiwanego od trzech lat listem gończym. Mężczyznę zauważyli w supermarkecie dwaj funkcjonariusze kryminalni, którzy nie byli w tym czasie na służbie - poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

- Kolejny raz okazało się, że policjant zawsze jest na służbie i kiedy jest taka potrzeba - reaguje. Poszukiwany (...) po zatrzymaniu próbował wmówić policjantom, że jest inną osobą - podawał fałszywe dane. Policjanci nie mieli jednak wątpliwości. W poniedziałek mężczyzna trafił do aresztu śledczego - powiedziała Barska.

Za 25-latkiem list gończy wystawił Sąd Rejonowy w Świebodzinie (woj. lubuskie) do sprawy związanej w przemocą domową. Ten od trzech ukrywał się, zmieniał wygląd i wyjeżdżał za granicę.

Jak wskazała Barska, zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań policji. Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych, czy dana osoba nie jest poszukiwana przez prokuratury, sądy czy jednostki policji.

Reklama

Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych, około 400 osób poszukiwanych listami gończymi i ponad tysiąca poszukiwanych do spraw kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy