Reklama

Reklama

17-latek potrącony na pasach. Wypadek zarejestrował monitoring

Policjanci z Zielonej Góry opublikowali nagranie z wypadku, do którego doszło w niedzielę w nocy na jednej z głównych ulic miasta. 22-latek potrącił na przejściu dla pieszych 17-latka. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Kierowca był pod wpływem narkotyków.

Lekarz wstępnie określił obrażenia pokrzywdzonego nastolatka jako średnie, ale nie wykluczył, że dalsze badania mogą wykazać, że są poważniejsze.

22-letni kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego. Test wykazał w organizmie młodego kierowcy obecność narkotyków.

Do potrącenia doszło w niedzielę 21 sierpnia, po godzinie 22, na przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego.

Nagranie z monitoringu

Na zapisie z miejskiego monitoringu widać, jak w oddali przez jezdnię po pasach przechodzi człowiek. Po chwili w kadrze pojawia się szybko jadące auto. Pieszy próbował jeszcze uciekać, ale niestety nie zdążył i doszło do potrącenia.

Reklama

Wstępne badanie wykazało, że 22-latek kierował autem mając w organizmie marihuanę, amfetaminę i morfinę. Pobrano od niego krew do szczegółowych badań, a biegły określi czy stężenia narkotyków miały wpływ na jego zachowanie za kierownicą.

Policjantka przypomniała, że za spowodowanie wypadku drogowego grozi do trzech lat więzienia, a jeśli jego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu górny wymiar kary wzrasta do ośmiu lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy