Reklama

Reklama

Zwłoki noworodka w mieszkaniu. Rodzinny dramat na Lubelszczyźnie

Tragiczne odkrycie służb z Opola Lubelskiego. Jak wynika z informacji policji, w jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli zwłoki noworodka. Zaplanowano już sekcję zwłok dziecka.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia, jednak dopiero teraz o sprawie informują służby. 

Lubelskie: Zwłoki noworodka w mieszkaniu

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim asp. szt. Edyta Żur podała, że zgłoszenie o kobiecie, która urodziła martwe dziecko, policjanci otrzymali w poniedziałek wieczorem od jednego z sąsiadów. 

- Na miejscu policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora - podała.

Jak przekazała z kolei rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka, ze względu na stan zdrowia prokurator nie przesłuchał kobiety, przy której znaleziono dziecko. Znajduje się ona pod opieką lekarzy.

Reklama

- Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - przekazała Kępka. Dodała, że ze względu na dobro postępowania prokuratura nie podaje szczegółów sprawy.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do pięciu lat więzienia. 

Zwłoki noworodka na wysypisku w Zabrzu

Na zwłoki noworodka w ostatnim czasie natknęli się także pracownicy wysypiska śmieci w Zabrzu (woj. śląskie). 

4 października redakcja portalu Interia otrzymała wiadomość od pracownika zabrzańskiego Składowiska Odpadów Komunalnych o znalezieniu na terenie tamtejszego wysypiska ciała noworodka. Informator nie udzielił szczegółów, chciał także pozostać anonimowy.

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu mł. asp. Sebastian Bijok potwierdził, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące zwłok noworodka. - Mogę potwierdzić te doniesienia. Zgłoszenie o martwym noworodku na terenie wysypiska śmieci otrzymaliśmy w sobotę 1 października o godzinie 9:16. Na miejsce przyjechali policjanci i prokurator, którzy przeprowadzili odpowiednie czynności - zaznaczył.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama