Reklama

Zbrodnia w Rakowiskach: Prokurator domaga się dożywocia dla Kamila N. i Zuzanny M.

Kary dożywotniego więzienia domaga się prokurator dla 18-letniego Kamila N. i 19-letniej Zuzanny M., oskarżonych o zabójstwo rodziców chłopaka w Rakowiskach (Lubelskie). Obrońcy oskarżonych wnoszą o łagodniejsze kary.

Sąd Okręgowy w Lublinie zamknął w piątek przewód sądowy; wyrok ma być ogłoszony, po przerwie, jeszcze dziś.

Prokurator w mowie końcowej domagał się dla obojga oskarżonych najwyższej kary - dożywotniego więzienia. Podkreślał, że życie ludzkie jest najcenniejsze i stopień szkodliwości czynów popełnionych przez oskarżonych jest najwyższy, a motywacja obojga oskarżonych jest całkowicie niewytłumaczalna. "Z tak absurdalną i wstrząsającą zbrodnią się dotąd nie spotkałem" - powiedział prokurator Marek Maksymowicz.

Obrońcy Kamila N. i Zuzanny M. wnosili o łagodniejszy wymiar kary. Podnosili, że oskarżeni są osobami młodymi, przyznali się do winy, złożyli wyjaśnienia, okazali skruchę.

Reklama

Oboje oskarżeni powiedzieli, że żałują tego, co zrobili. Zuzanna M. prosiła sąd, by dał jej szansę na powrót do normalnego życia w społeczeństwie.

Zuzanna M. i Kamil N. są oskarżeni o to, że zabili rodziców Kamila, zadając im po kilkadziesiąt ciosów nożem. Do zabójstwa użyli trzech noży. Do zbrodni doszło w nocy z 12 na 13 grudnia ub. roku w Rakowiskach (Lubelskie). Według ustaleń prokuratury sprawcy byli bardzo brutalni, zbrodnię zaplanowali wcześniej, starali się zapewnić sobie alibi.

Kamil N. i Zuzanna M. byli parą. Według składanych przez nich wyjaśnień rodzice Kamila nie akceptowali ich związku. Pomysł ich zabicia pojawił się w trakcie oglądania przez nastolatków filmów przepełnionych przemocą i agresją.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy